Soe soovitus Auto Tallinn Meeskonnalt

Mootorid
Soovituslik on teha hooldus pärast iga 15 000 kilomeetri läbimist või kui saab täis aasta eelmisest hooldusest. Samuti soovitame uuemate LongLife autode omanikke mitte sõita pikendatud hooldusintervalli (30 000km), vaid tänu Eesti mustadele teedele ja kliima eripärale kasutama ikkagi tavalist hooldusvälpa ehk 15 000km. Samuti tuleks vahetada iga hoolduse käigus kõik paberfiltrid (salongi- ja mootori õhufiltrid, loomulikult õlivahetuse käigus ka õlifilter). Kütusefiltrit tuleks vahetada bensiinimootoritel vähemalt iga 60 000 km läbimisel. Diiselmootoril on soovituslik vahetada kütusefilter vähemalt kord 30 000 km läbimisel, parem oleks, kui igal hooldusel.

Automaatkäigukastid
Soovitame kindlasti vahetada kõikides automaatkäigukastides õli vähemalt iga 60 000 km läbimisel. Õlivahetusega käib käsikäes kastiõlifilter, välja arvatud teatud kastidel, kus õlifilter asub kasti sees ja selle vahetuseks on vaja kast maha ja juppideks võtta.

Manuaalkäigukast
Soovituslikult tuleks vahetada õli vähemalt iga 60 000 km läbimisel.

Jahutusvedelik
Jahutusvedelik tuleks vahetada iga 2 aasta tagant. Üldiselt vahetatakse jahutusvedelik koos rihmavahetusega nendel mootoritel, millel tuleb vahetada ka veepump.

Pidurivedelik
Tuleks vahetada maksimaalselt 2 aasta tagant või vähemalt iga 60 000km läbimisel.

Roolivõimuõli
Soovituslik vahetada iga 2 aasta tagant, vajadusel ka tihedamini!

Tuletame siiski meelde, et hooldust teeb autole omanik ise, mitte teenindus, seega tuleb igal autoomanikul ise meeles pidada, millal midagi on tehtud, ja autot hooldades vastavalt tehtud töödele tegutseda. Lisaks kinnitame, et pelgalt õlivahetus ei ole autole mingi hooldus ning ainult õlivahetusi hooldusraamatusse hoolduse nimekirja ei märgita. Hooldus sisaldab endas palju rohkem toiminguid kui pelgalt õlivahetus. Antud soovitustabeli oleme koostanud omadel soovitustel ning seega ei pretendeeri antud soovitused mingile tõele ega kohusta kedagi antud soovitusi järgima. Need soovitused on antud keskmise auto kasutamise korral. Kui sõiduk saab keskmisest suuremat koormust, tuleb ka seda autot hooldades arvesse võtta.

Auto Tallinn Meeskond käitub just kogemuste põhjal, et hoiduda suurtest kulutustes, tuleb käituda ka vastavalt.